СИТЕ ВЕСТИ

Брегалница во недела (19:45 ч.) дел од јубилејот „100 години Беласица“

Продлабочувајќи ја соработката меѓу двата клуба, ФК Брегалница во недела (31. јули) ќе биде специјален гостин на ФК Беласица на настанот преку кој ќе биде одбележана 100-годишнината од формирањето на струмичкиот клуб.

Прочитај повеќе

Брегалница против Слога Виница во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Новата сезона во Купот на Македонија, Брегалница ќе ја почне со 1/16-финалниот натпревар и пресметката на гостински терен против Слога Виница.

Прочитај повеќе

Убедлива победа (4-0) против Кожуф на пријателскиот натпревар во Штип

Фудбалерите на Брегалница ја запишаа и третата победа за време на летниот подготвителен период, славејќи со убедливи 3-0 на пријателскиот натпревар против гевгелиски Кожуф кој се одигра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Хрватот Патрик Џалто ја засилува офанзивата на Брегалница

Хрватскиот интернационалец Патрик Џалто е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Професионален договор со Михаил Димитриевски

По ангажманот на Иван Николов, ФК Брегалница во согласност со сопствената определба за поддршка и промоција на младите македонски фудбалски надежи, потпиша професионален договор со уште еден талент на македонскиот фудбал, 19-годишниот Михаил Димитриевски.

Прочитај повеќе