СИТЕ ВЕСТИ

Четири победи во четири натпревари за младинските категории

Тимовите од младинските категории на Брегалница имаа одличен старт на сезоната во младинската Суперлига на Македонија и Втората лига.

Прочитај повеќе

Познат распоредот на натпревари за третиот круг: Дербито со Тиквеш на 15. мај во Штип

По завршувањето на вториот круг натпревари во Втората лига - Исток, познат е распоредот на натпреварите за третиот, последен, круг во годинашниот шампионат.

Прочитај повеќе

Хет-трик на Наумов, „петарда“ од Брегалница за Росоман

Фудбалерите на Брегалница без апсолутно никаков проблем дојдоа до убедлива победа од 1-4 (0-3) на гостувањето против Росоман во 18. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мартин Стојанов: Максимално сериозно на секој натпревар, со тимска игра до победа и во Росоман

Брегалница денеска од 14 часот во 18. коло од Втората лига - Исток ја очекува гостувањето против Росоман.

Прочитај повеќе

Означен почетокот на изградбата на новата Западна трибина на Градскиот стадион во Штип (ФОТО)

​Како партнерски проект на ФК Брегалница, Фудбалската федерација на Македонија преку “хет-трик” програмата на УЕФА, и Општина Штип, денеска официјално започнаа градежните активности за изградба на нова Западна трибина на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе