СИТЕ ВЕСТИ

Секуловски: Имаме есенски резултат за почит, но тоа треба само да е мотив за многу повеќе во пролетната сезона

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски очекувано е задоволен од начинот на кој „сините“ ја завршија есенската полуетапа од првенството.

Прочитај повеќе

Османоски: Седум бода предност на врвот доволно кажуваат за нашиот максимален пристап на патот до крајната цел

Брегалница со убава предност од седум бода на врвот ја заврши есенската полусезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ЕСЕНСКИ ШАМПИОНИ 2020/2021

На најдобар можен начин, со убедлива победа од 1-3 против Слога во Виница, фудбалерите на Брегалница го завршија првиот дел од сезоната притоа завршувајќи со есенската шампионска круна во Втората лига - Исток, со седум бода предност во однос на второпласираниот Тиквеш.

Прочитај повеќе

Убедлива победа во Виница за есенска шампионска круна

Брегалница со победа од 1-3 на гостувањето против Слога Виница во 16. коло стави точка на есенскиот дел во Втората лига - Исток обезбедувајќи ја есенската шампионска круна.

Прочитај повеќе

Манев: Со победа да го завршиме есенскиот дел од првенството

Со натпреварот против Слога Виница на гостински терен денеска од 13 часот во 16. коло, фудбалерите на Брегалница го заокружуваат есенскиот дел од Втората лига - Исток кој го завршуваат на лидерската позиција на табелата.

Прочитај повеќе