СИТЕ ВЕСТИ

Горан Здравков утре со официјално деби на клупата на Брегалница: Одработивме добри подготовки, но сето тоа ќе треба да се покаже во првенството!

Брегалница утре ќе го има својот прв официјален натпревар под палката на една од најголемите легенди на штипскиот фудбал и клубот во историјата, Горан Здравков кој го носи тимот во иднина кон новите прволигашки предизвици во желбата за што подобри резултати.

Прочитај повеќе

Иван Николов: Минавме квалитетни подготовки, верувам во позитивни резултати оваа пролет

Екипата на Брегалница подготвена го очекува пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига, во желбата за позитивен старт веќе на дуелот против Скопје в недела од 14 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Горан Здравков: Ја финишираме и третата фаза од подготовките во желбата да се дојде до посакуваната натпреварувачка форма за пролетта

Фудбалерите на Брегалница на домашен терен, во Штип, под водство на шефот на стручниот штаб Горан Здравков ги финишираат подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Успешно завршена првата фаза од подготовките, од денеска преселба во Охрид

Фудбалерите на Брегалница ја завршија првата фаза од подготовките за пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига, па од денеска во Охрид ќе биде реализирана и централната фаза низ техничко-тактичката подготовка за продолжението од шампионатот.

Прочитај повеќе

Младинските репрезентативци Марко и Матео Софијаноски се најновите имиња во Брегалница!

Браќата Матео и Марко Софијановски се најновите аквизиции на Брегалница за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе