СИТЕ ВЕСТИ

Во сабота гостување во Благоевград - пријателски натпревар со бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград

Паузата поради активностите на националните репрезентации Брегаланица ќе ја искористи за пријателски натпревар пред продолжението од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Силјановски: Извлечени се поуките од Прилеп, сигурен сум дека сме на вистинскиот пат

„Сините“ утре од 15 часот ги очекува гостувањето против Скопје во 8. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Брегалница убедливо до осминафиналето во Купот на Македонија

Фудбалерите на Брегалница без никакви проблеми се пласираа во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во 1/16-финалната пресметка славеа убедливо со 0-3 на гостувањето против Слога 1934 во Виница.

Прочитај повеќе

Херера: Никој не смее да ја потценува Победа, мора да одиграме максимално ако сакаме успех

Фудбалерите на Брегалница денеска од 16 часот во Прилеп ги очекува гостувањето против Победа во 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Засилување и со репрезентативецот на Уганда, Халид Лвалива на дефанзивните позиции

​Повеќе од квалитетно засилување на Брегалница за продолжението од сезоната во Првата македонска фудбалска лига со доведувањето на репрезентативецот на Уганда, Халид Лвалива.

Прочитај повеќе