СИТЕ ВЕСТИ

Секуловски прозиваше: Стартувани зимските подготовки (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб, Марјан Секуловски денеска реализирајќи ја првата прозивка означи и официјален старт на подготовките на Брегалница за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Секуловски ќе прозива на 9. јануари, договорени шест пријателски средби

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски во сабота (9. јануари) со првата прозивка во новата година ќе означи старт на подготовките на „сините“ за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ!

Има многу моменти од 2020 година кои сакаме да ги заборавиме, но има и моменти кои силно ќе одекнуваат во нашите срца уште долги години пред нас!

Прочитај повеќе

Потпишан петгодишен договор со еден од најголемите македонски таленти, Љупче Кудев

Продолжувајќи со цврстата определба за постојана промоција на младите талентирани фудбалери како иден темел на екипата, ФК Брегалница потпиша прв професионален договор со еден од најголемите македонски фудбалски таленти, Љупче Кудев.

Прочитај повеќе

Манев и Денковски повикани од Милевски на тренинг-кампот на репрезентацијата до 21 година

​Фудбалерите на Брегалница, дефанзивецот Јован Манев како и голманот Давид Денковски добија повик од селекторот Благоја Милевски за учество на репрезентативниот тренинг-камп на селекциите до 19 и до 21 година кој од денеска до 23. декември ќе се одржува во Охрид.

Прочитај повеќе