СИТЕ ВЕСТИ

Илчо Ѓорѓиоски: Против Шкендија во офанзивен стил како и досега, реализацијата мора да се подобри

Брегалница не беше надиграна од ниту еден противник на стартот од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, но осамнаа три порази пред се поради лошата реализација во нападот која потоа најчесто се казнува од противниците.

Прочитај повеќе

До каде ќе оди македонскиот фудбал на овој начин? До кога судиите ќе грешат а клубовите ќе страдаат!?

До каде ќе оди македонскиот фудбал на овој начин? До кога судиите ќе грешат а клубовите ќе страдаат!?

Прочитај повеќе

Николов, по настапите за младата репрезентација, оптимистички во очекување на дуелот со Работнички

Иван Николов по ангажманите во младата репрезентација сега повторно е со фокусот на синиот дрес и утрешниот натпревар на Брегалница против Работнички во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Брегалница го победи Пирин Благоевград на пријателскиот дуел на „Христо Ботев“

Брегалница го победи бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград со 0-1 на пријателскиот дуел кој се одигра на стадионот „Христо Ботев“ во Благоевград а со кој бугарскиот тим го одбележа јубилејот „100-години од своето формирање“.

Прочитај повеќе

Брегалница денеска специјален гостин на прославата на јубилејот „100 години Пирин Благоевград“

Брегалница денеска е гостин во Благоевград на прославата на одбележувањето на „100-годишнината“ од формирањето на бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград.

Прочитај повеќе