СИТЕ ВЕСТИ

Во сабота во Штип пријателски натпревар со Беласица

Паузата во домашните натпреварувања поради репрезентативните настапи, фудбалерите на Брегалница ќе ја искористат за одигрување пријателски натпревар со Беласица.

Прочитај повеќе

Стојанов: Многу важна победа и бодови за нас

Брегалница по претходното реми (1-1) на домашен терен со Каменица Саса повторно се врати на победите во Втората лига - Исток, триумфирајќи повеќе од заслужено со 1-2 на гостувањето против Слога во Виница.

Прочитај повеќе

Триумф на гостувањето во Виница: Дујовски и Додев за победа (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница дојдоа до нова победа во Втората лига - Исток, без поголеми проблеми триумфирајќи со 0-2 на гостувањето против Слога во Виница во 20. коло.

Прочитај повеќе

Дуелот со Слога Виница во сабота, Марјан Маркоски делител на правдата

Марјан Маркоски ќе биде делител на правдата на мечот со Слога Виница од 20. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Денковски повикан во младата репрезентација на Македонија

Голманот на Брегалница, Давид Денковски е повикан во младата репрезентација на Македонија за настап на меѓународниот турнир во Анталија, Турција, кој ќе се одржи од 22. до 29. март.

Прочитај повеќе