СИТЕ ВЕСТИ

Секуловски: На пријателските натпревари шанса буквално за секој фудбалер во тимот

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски е задоволен од досегашниот тек на подготовките, потенцирајќи дека следи период на одигрување пријателски натпревари на кои подеднаква шанса ќе добијат буквално сите фудбалери на „сините“.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) со Кит Го на првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки

Фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) со пехчевски Кит Го на првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки.

Прочитај повеќе

Премин кон втората подготвителна фаза, Муарем веднаш активиран на подготовките (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски продолжува со активниот ритам низ подготовките на тимот за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Засилување од репрезентативен калибар: Муарем Муарем во дресот на Брегалница!

Максимално продолжувајќи согласно своите амбиции за актуелнава сезона, Брегалница доведе засилување од репрезентативен калибар. Нов фудбалер на „сините“ е поранешниот македонски репрезентативец Муарем Муарем.

Прочитај повеќе

Тренинг под снежни услови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Брегалница максимално активно продолжуваат со подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе