СИТЕ ВЕСТИ

Костенчев од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Победа

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Победа и Брегалница кој се игра утре со почеток од 14 часот на игралиштето Могила во Прилеп.

Прочитај повеќе

Тонев: Академија Пандев е една од најдобрите македонски екипи, очекувам два квалитетни натпревари

Раководството на Брегалница е задоволно што спортски Штип ќе има можност да ужива во квалитетен фудбал во полуфиналето од Купот на Македонија против една од најдобрите македонски екипи, Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Против Академија Пандев во полуфиналето од Купот на Македонија

Брегалница ќе игра со минатогодшниот Куп освојувач, Академија Пандев во полуфиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Убедлива победа во Струга за полуфинале во Купот на Македонија!

​Брегалница, по третпат во историјата на независна Македонија, ќе игра во полуфиналето од Купот на Македонија откако славеше и во втората четвртфинална пресметка против Лабуништа, овој пат повеќе од убедливо со 1-4 (0-3) на гостувањето во Струга.

Прочитај повеќе

Илиевски: Ќе направиме се да дојдеме до посакуваното полуфинале во Купот

Брегалница со предност од 1-0 од првиот натпревар во Штип денеска од 14 часот на Градскиот стадион во Струга го очекува реванш-четвртфиналниот натпревар со Лабуништа во Купот на Македонија.

Прочитај повеќе