СИТЕ ВЕСТИ

Брегалница убедливо до осминафиналето во Купот на Македонија

Фудбалерите на Брегалница без никакви проблеми се пласираа во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во 1/16-финалната пресметка славеа убедливо со 0-3 на гостувањето против Слога 1934 во Виница.

Прочитај повеќе

Херера: Никој не смее да ја потценува Победа, мора да одиграме максимално ако сакаме успех

Фудбалерите на Брегалница денеска од 16 часот во Прилеп ги очекува гостувањето против Победа во 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Засилување и со репрезентативецот на Уганда, Халид Лвалива на дефанзивните позиции

​Повеќе од квалитетно засилување на Брегалница за продолжението од сезоната во Првата македонска фудбалска лига со доведувањето на репрезентативецот на Уганда, Халид Лвалива.

Прочитај повеќе

Убедливо издание и триумф од 2-0 над шампионот (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница ја запишаа и третата победа во петтиот свој натпревар сезонава, триумфирајќи повеќе од заслужено со 2-0 против шампионот Шкупи во 6. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Шчекиќ: Со поддршка од навивачите до позитивен резултат и против Шкупи

По паузата во претходната првенствена рунда, фудбалерите на Брегалница повторно се враќаат на своите активности во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе