СИТЕ ВЕСТИ

Секуловски: Задоволство од физичката подготвеност, следи финалната техничко-тактичка подготовка на тимот

По ремито со Беласица, фудбалерите на Брегалница веќе во среда ги чека нов пријателски натпревар, овој пат со Плачковица, преку кој стручниот штаб продолжува со темпирање на формата за стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Без победник на тестот со струмичка Беласица (ФОТО)

Натпревар без победник на Брегалница против струмичкиот прволигаш Беласица на тест дуелот кој се одигра на стадионот во Нов Дојран.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Раднички Сремска Митровица, по само една грешка на стартот од мечот

Фудбалерите на Брегалница доживеаја минимален пораз од 0-1 од српскиот прволигаш Раднички од Сремска Митровица на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Дојран.

Прочитај повеќе

„Сините“ од денеска во Дојран, утре тест со Раднички од Сремска Митровица

Брегалница од денеска финалната фаза од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток ја продолжува во Дојран.

Прочитај повеќе

Триумф на гостувањето против Осогово во Кочани

Брегалница триумфираше со 1-2 (0-2) на гостувањето против Осогово во Кочани на вториот пријателски натпревар за време на зимските подготовки.

Прочитај повеќе