МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Кадетите триумфално против Ренова, реми на младинците на стартот од пролетта во младинските првенства (ФОТО)

Кадетите на Брегалница запишаа голема победа во дербито против Ренова, во првото пролетно коло од младинските натпреварувања на ФФМ.

Прочитај повеќе

Кадетите против Вардар во полуфиналето од Купот на Македонија

​Кадетите на Брегалница во полуфиналето од Купот на Македонија ќе се соочат со екипата на Вардар, одлучи денешната ждрепка во просториите на ФФМ.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Извонредна генерација - И Црвена Звезда ја почувствува моќта на младите „сини“

​​Младите фудбалери на Брегалница, генерација на фудбалери родени 2003 и 2004, уште еднаш го потврдија својот квалитет овој пат и преку интернационален тест.

Прочитај повеќе

Надежите на Брегалница ја победија Црвена Звезда на тестот во Охрид

​Младите фудбалери на Брегалница, генерација 2003, запишаа извонредна победа од 2-0 (0-0) против балканскиот фудбалски гигант, белградска Црвена Звезда, на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе

Помладите пионери и кадетите до две победи на тестот против суперлигашот Победа

​Во рамките на подготовките на тимовите од младинско-пионерската школа на Брегалница на игралиштето во Бело брдо се одиграа две пријателски средби со екипата на прилепска Победа, која се натпреварува во Суперлигата на Македонија. И младите „сини“ фудбалери запишаа две победи!

Прочитај повеќе