Брегалница против Слога Виница во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Новата сезона во Купот на Македонија, Брегалница ќе ја почне со 1/16-финалниот натпревар и пресметката на гостински терен против Слога Виница.

Денешната ждрепка во ФФМ сакаше „сините“ на стартот од најмасовното домашно клупско натпреварување да се соочат со Слога Виница.

Во оваа фаза од натпреварувањето единствено се слободни Македонија ЃП и Силекс, како финалисти од претходната сезона во Купот на Македонија.

КУП НА МАКЕДОНИЈА (1/16-финале)
СЛОГА (В) – БРЕГАЛНИЦА
БЕЛАСИЦА – ШКУПИ
ГОСТИВАР – ПЕЛИСТЕР
ТЕТЕКС – АК. ПАНДЕВ
САСА – ВАРДАР
КОЖУФ – ТИКВЕШ
ВАРДАР (Н) – СТРУГА ТЛ
КАРБИНЦИ – ПОБЕДА
ЗАЈАЗИ – ВОСКА
ФОРТУНА – БОРЕЦ
ЉУБОТЕН – РЕНОВА
КОЊАРИ – РАБОТНИЧКИ
ЦРНО БУКИ -СКОПЈЕ
КАРАОРМАН – ШКЕНДИЈА