Брегалница се засили со бугарскиот репрезентативец Иван Минчев

Брегалница продолжува со ангажманот на квалитетни засилувања за наредната сезона откако штипскиот прволигаш го комплетираше трансферот на бугарскиот репрезентативец Иван Минчев.

Станува збор за 30-годишен фудбалер кој настапува во средниот ред и доаѓа во Брегалница од редовите на Берое. Претходно, овој фудбалер го има носено и дресот на ЦСКА Софија, Спартак Варна, Монтана и Славија Софија, а има и неколку настапи за бугарскиот национален тим. Во Минчев нашиот клуб добива и на квалитет и на искуство во клучниот дел од теренот. 

Минчев е третото засилување на Брегалница за наредната натпреварувачка сезона, откако беа потпишани македонскиот дефанзивец Даниел Мојсов и Антонио Азиновиќ. Исто така, беше потпишан нов договор и со талентираниот голман Денковски, кој е дел од младинската репрезентација на Македонија.