ВИДЕО: Погодоците од натпреварот против Саса во Македонска каменица

Во 4. коло од Втората лига - Исток, Брегалница ремизираше (2-2) на гостувањето против Саса во Македонска каменица.

Домашните во два наврати имаа предност со головите на Нешовски и Златковски, додека головите на „сините“ беа дело на Пепи Ѓорѓиев и Ристе Наумов во второто полувреме.